Akce

Chci Wave zpět!
Koncert CHCI WAVE ZPĚT!
třetí nedožité FM narozeniny Radia Wave


Termín: úterý 13.ledna 2009, 19:00
Místo: Retro Music Hall / Francouzska 4, Praha 2

G Point Hunters (Roman Holý a Matěj Rupert)
Midi Lidi
Please The Trees 
Xindl X

Koncert na podporu Radia Wave proti mašinérii hlouposti Rady Českého rozhlasu, který vyhnal Radio Wave z FM vysílání a neustále se snaží stanici pro mladé zadupat do země (naposledy například hloupým obviněním Radia Wave z fašismu). Na podporu vystoupí kapely MIDI LIDI, Please The Trees, G-Point Hunters (Roman Holý a Matěj Rupert) nebo originální písničkář Xindl X. Datum koncertu je symbolické, 13. ledna 2006 totiž začalo oficiálně Radio Wave poprvé vysílat. Tento koncert tak bude jakýmisi třetími nedožitými FM narozeninami rádia. VSTUP ZDARMA!
 

FOTO KAPEL KE STAŽENÍ ZDE >>> 

NÁHLED PLAKÁTU KE STAŽENÍ >>>

BANNER 468X60 px KE STAŽENÍ >>>
 


Info o kapelách:

G-Point Hunters (Roman Holý a Matěj Rupert)
G-Point Hunters byli kdysi uvažovaným názvem pro skupinu Monkey Business. Nyní se pod tímto názvem skrývá boční projekt hlavních protagonistů Monkey Business Matěje Ruperta a Romana Holého. V G-Point Hunters se objevují divoké funky improvizace, odkazy na osmdesátkový recykl, easy listening parodie i nefalšovaný „party shit“. Zkrátka volnost a hudební svoboda, to vše podané s nadhledem a suverenitou improvizujících muzikantů. Specifikem projektu G-Point Hunters je střídání atraktivních hostů. Nechme se překvapit, zda dorazí například Tereza Černochová, které Roman Holý produkoval její album „Small Monstrosities“ a která s G-Point Hunters často vystupuje.


Midi Lidi
„Electro-video-láska. Čekání na robota“ – podobnými hesly a oldskool zvuky si vysloužili přezdívku „český Kraftwerk“, skutečnost je však mnohem šťavnatější. Tříčlenný elektronický projekt kolem filmaře Petra Marka, herce, hudebníka a promotéra Prokopa Holoubka a šperkařky Markéty Lisé, vznikl v dubnu 2006. Stylově se kapela pohybuje na hranách elektra / experimental / IDM a to ve velmi tanečním a energickém mixu. Hudba je doprovázena odsekávaným sborovým zpěvem originálních českých textů. Právě toto spojení (elektronická hudba vs. české texty) kapele pomohlo najít rychle velké množství fanoušků a poměrně nečekanou hranost písní v rádiích. Součástí živých performance je i VJ, který „realtime“ obrazově významně doplňuje vystoupení – všichni VJs – Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch (Anymade.org), kteří s kapelou vystupují, patří mezi etablované české vizuální umělce.


Please The Trees 
Projekt Please The Trees se zrodil během roku 2006 při setkání jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka již dlouho hledal skupinu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, které nastřádal do šuplíku mimo tvorbu pro selFbrush. Během několika měsíců si skupina Please The Trees vybudovala zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.

Xindl X
Xindl X je pražský rapper s kytarou, který se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství. Tvoří songy, ve kterých kombinuje hip hopové frázování s folkem, jazzem a blues. Těžištěm písní však zůstávají texty, ve kterých má stejnou váhu pokus o osobní výpověď, jako smysl pro ironii. V roce 2008 vydal kritikou vysoce ceněné album „Návod ke čtení manuálu“.w

Nově vzniklé občanské sdružení Pro Wave hledá další dobrovolníky v boji za návrat Radia Wave do FM vysílání! Jedná se o pomoc při vymýšlení a organizaci akcí. Ozvěte se nám a zapojte se aktivně do boje proti tuposti a omezenosti Rady ČRo! Pište na mail: [email protected]