Víte, že existoval seznam poslanců, kteří hlasují proti Wave?

Aktivisté bojovali velmi urputně a proto se zrušení a stažení z FM rádia Wave řešilo až na samotném poslaneckému plénu.

Celá situace měla obrovský rozměr. Nejen, že se kriticky veřejně vyjadřovaly známé a slavné osobnosti či se pořádala mega akce. Aktivisté se dokonce rozhodli zvěřejnit jména politiků, kteří hlasovali pro a samozřejmě hlavně proti Rádiu Wave. Aktivisté kontaktovali každého poslance (i poslankyně pochopitelně) s cílem zjistit stanovisko, zda-li podpoří či nikoliv novelu, která by rádi vrátilo zpět.

Tlak aktivistů byl značný a vzhledem k tomu, že bylo před volbami si nemohli lépe celou akci načasovat. Zároveň tak byla odrazovým můstkem pro mladé, kteří si nebyli jisti svými volebními preferencemi.

Vrátíme-li se na začátek toho všeho, Rada rozhlasového vysílání nařkla rádio Wave například z fašismu. Proto se rozhodla odebrat rádiu rádiovou frekvenci. Připomeňme si, že toto rádio cílilo na mladé lidi.

Vše si můžete také přečísti na serveru novinky.cz

Chci wave zpět!

Datuje se 13. leden 2009 , kdy se ve známém pražském klubu Retro uskutečnil koncert, který si kladl jediný cíl. Podporu Rádia wave. Akce se jmenovala Chci wave zpět! Vše stálo za aktivistama (tehdy nově založené sdružení Pro wave), kteří se snažili odvolat radu ČR (Českého rozhlasu), která byla dle jejich pohledu vina za odebrání FM. Ta se měla provinit změnou programu, která nekorespondovala se zaměřením pro mladé lidi.

Napříč celou mega akcí účinkovali například Xindl X, Midi LIDI, Roman Holý. Všichni se vzdali nároku na honorář a díky tomu bylo vstupné zdarma. Není divu, že účast byla hojná

Zvolené datum 13. ledna však nebylo náhodné. Naopak symbolické, protože ve stejný den avšak v roce 2006 Radio Wave poprvé vysílalo.

Součástí akce byl i stánek ,kde bylo možné podepsat petici za zmíněné odvolání rady. Ta odkazovala na její neschopnost a nekompetentnost. Proti radě se vyjádřily i hvězdy, které zde vystupovaly. Vše s cílem obnovit FM frekvenci pro rádio Wave a vrátit ji původní lesk.

Výsledek obrázku pro chciwavezpet